2020 – Rok, który przypominał postapokaliptyczny koszmar

Pamięć o roku 2020 przywołuje obrazy jak z najgorszego koszmaru postapokaliptycznego. Początkowo, oczekiwano, że niepewność potrwa jedynie dwa tygodnie, jednak szybko przerodziła się w ponad dwuletnie doświadczenie. Dzisiaj, gdy zerkamy na fotografie sprzed tego czasu, trudno nam uwierzyć, że tak drastyczne zdarzenia miały miejsce.

Zdjęcia z epoki ukazują puste półki sklepowe i opustoszałe ulice – sceny niemalże nie do wyobrażenia. Nagła panika spowodowała masowe opróżnianie sklepów, a regularne policyjne komunikaty o kwarantannie wprowadziły atmosferę ogólnego niepokoju. To wszystko sprawiło, że poczucie normalności zdawało się być stracone na zawsze.

Na szczęście, jak teraz wiemy, powrót do normalności jest możliwy. Stan zagrożenia epidemiologicznego powiązanego z wirusem Covid-19 został zniesiony na początku bieżącego miesiąca. Mimo to, specjaliści twierdzą, że wirus pozostanie wszechobecny. Ale choć będzie z nami na zawsze, przynajmniej już wiemy, że jesteśmy w stanie sobie z nim radzić.