„Zamojszczyzna” – Zespół Pieśni i Tańca otwiera nowe horyzonty

Przeniknięty wielowątkowym dziedzictwem ludowym, Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, ostentacyjnie demonstruje swoją różnorodność poprzez oferowanie bogatego zestawu atrakcji. W ramach swojej struktury, nie tylko przechowuje w sobie osiem grup tanecznych, ale także posiada swoją kapelę ludową. Ta siedmioosobowa grupa muzyków ma dzisiaj wyjątkową okazję nagrać wybrane utwory, które mają zostać zaprezentowane na przyszłych festiwalach organizowanych w Grecji i Portugalii.

Jolanta Kalinowska-Obst, pełniąca rolę kierownika w zespole ludowym „Zamojszczyzna”, zaznacza jednak, że podczas greckiego festiwalu, kapela nie jest zobligowana do grania na żywo. Jako alternatywę, przygotowywane są playbacki, czyli nagrania wykorzystywane jako tło muzyczne do układów tanecznych wykonywanych przez zespół.

Ambicje „Zamojszczyzny” sięgają dalej. Zespół ma w planach organizację zbiórki środków. Celem tej inicjatywy jest zgromadzenie funduszy na pokrycie kosztów związanych z nagraniem płyty. Dodatkowo, zebrane środki mają wspierać dalszą działalność tego pełnego pasji zespołu.