Podejrzenia o wykorzystywanie seksualne stawiane nauczycielowi muzyki z Lublina

Znanemu lubelskiemu nauczycielowi muzyki, Janowi K., prokuratura postawiła aż siedemnaście zarzutów dotyczących wykorzystywania seksualnego swoich uczniów. Sąd Okręgowy w Lublinie prowadzi sprawę, w której oskarżony jest mężczyzna, specjalista od gitarowego, pianistycznego oraz akordeonowego kunsztu, który przekazywał swoją wiedzę najmłodszym. Mimo ciężkich oskarżeń, nie przyznaje się on do winy.

O sprawie jako pierwszy poinformował Mariusz Zielke, dziennikarz śledczy, podczas niedzielnej (23.07) relacji. Zielke to twórca kontrowersyjnego filmu „Bagno”, poruszającego temat wykorzystywania seksualnego dzieci przez uznawanego muzyka – Krzysztofa S. W tym przypadku jednak, dziennikarz ostrzegał o nadciągającym skandalu pedofilskim w Lublinie.

Jan K., obecnie 82-letni, przez długie lata edukował młodych ludzi w zakresie gry na różnych instrumentach muzycznych. Jego działalność nie ograniczała się jedynie do nauczania. Był też aktywnym członkiem Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego – organizacji prowadzącej szeroką gamę inicjatyw artystycznych i edukacyjnych. To właśnie Towarzystwo zarządza Społeczną Szkołą Muzyczną, organizuje zajęcia w ogniskach muzycznych, utrzymuje chór oraz zespół jazzowy. Prowadzi również unikalną Szkołę Muzyczną dla Dzieci Niepełnosprawnych.