5-letnia Laura walczy z guzem mózgu i liczy na pomoc

Pięcioletnia Laura zmaga się z wyzwaniem, z którym trudno jest się uporać dla każdej osoby, niezależnie od wieku. Otóż podczas rutynowej kontroli lekarskiej, która odbyła się w przypadkowych okolicznościach, odkryto u dziewczynki guza mózgu. Rozwiązaniem tego problemu jest operacja chirurgiczna, która może się odbyć w niemieckim mieście Tubingen. Na szczęście, wielu ludzi dobrej woli odpowiedziało na apel o pomoc, co sprawia, że Laura ma szansę wygrać swoją walkę. Każdy może wspomóc dziewczynkę i jej rodzinę w tym trudnym czasie.

Małgorzata Kuzdra, matka Laury, opowiada o momentach, kiedy życie ich rodziny nagle się zmieniło: – Święta Wielkanocne 2023, to był czas, kiedy nasz świat stanął na moment, a potem runął na nas z niewyobrażalną siłą. Wszystko zaczęło się od upadku i stłuczenia głowy Laury… Nic nie zapowiadało tragedii, ale dla pewności postanowiłam udać się z córką na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) – wspomina kobieta.

Podczas wizyty na SOR-ze lekarze postanowili wykonać tomografię komputerową u dziewczynki, aby upewnić się, że nie ma żadnych powikłań po upadku. Wynik badania nie wykazał żadnych uszkodzeń związanych z urazem, a badania neurologiczne były w normie. Niemniej jednak, lekarze zauważyli zwapnienia w obszarze szyszynki i móżdżku Laury. Z tego powodu zalecili wykonanie rezonansu magnetycznego oraz konsultację w poradni neurologicznej.