CHKS Arka Chełm rozpoczyna sezon przygotowawczy do Tauron 1. Ligi

24 lipca, w poniedziałek, drużyna siatkarska CHKS Arka Chełm – nowicjusz w Tauron 1. Lidze, oficjalnie zainaugurowała swoje przygotowania do nadchodzącego sezonu na drugim poziomie rozgrywek PlusLigi. W tym dniu odbył się ich pierwszy trening.

Trzynastu spośród piętnastu graczy, którzy tworzą skład chełmskiego zespołu na sezon 2023/24 Tauron 1. Ligi, wzięło udział w inicjującym treningu. Dwoje zawodników, Jakub Nowak i Mariusz Magnuszewski, nie było obecnych ze względu na uczestnictwo w zgrupowaniach reprezentacji Polski. Nowak dostał powołanie do reprezentacji młodzieżowej, zaś Magnuszewski ma reprezentować Polskę na poziomie akademickim.

Przez nadchodzące tygodnie, pod czujnym okiem trenera Bartłomieja Rebzdy, który w maju poprowadził zespół do awansu do Tauron 1. Ligi, siatkarze ChKS Arki skupią się na przygotowaniach do nowego wyzwania. W sztabie szkoleniowym drużyny znalazły się również takie osoby jak: Mateusz Hes pełniący rolę drugiego trenera, statystyk Marcin Kazaniecki, Konrad Madej będący fizjoterapeutą zespołu, trener przygotowania motorycznego Bartosz Matraszek oraz kierownik drużyny Kacper Jegorow.