Mirosław Rybicki: Wizje przeszłości uchwycone w obiektywie

Wystawa pod tytułem „Czar starej fotografii w obiektywie Mirosława Rybickiego” jest prezentowana publiczności na korytarzu historycznej kamienicy znajdującej się przy ulicy Staszica 19, położonej w malowniczym Zamościu. Adam Gąsianowski, znany z zaangażowania w promocję sztuki fotograficznej i prowadzenia Muzeum Fotografii w tym mieście, jest odpowiedzialny za organizację tej niepowtarzalnej ekspozycji.

Podczas ceremonii otwarcia wystawy, która odbyła się 30 czerwca, Adam Gąsianowski nie krył swojego zachwytu nad pracami Mirosława Rybickiego. W swoim przemówieniu podkreślił, że zdjęcia wykonane przez Rybickiego są wyjątkowe i niezwykle piękne. Wyraził on przekonanie, że Rybicki od najmłodszych lat był nierozerwalnie związany z aparatem fotograficznym, co było dla niego zaskakującym odkryciem.

Nie tylko techniczna perfekcja zdjęć Rybickiego robi wrażenie. Jego prace cechują się mistrzowskim kadrowaniem, są doskonale skomponowane, tętnią życiem i pięknem. Widząc to bogactwo artystyczne, Adam Gąsianowski wyraził marzenie o zebraniu fotografii Rybickiego w jednym albumie fotograficznym, dając publiczności możliwość podziwiania jego twórczości na papierze.