Podsumowanie działań Oddziału Hematologicznego Szpitala Niepublicznego w Zamościu oraz jego sukcesy w konkursie Onkomapa

W przeciwnym roku, Oddział Hematologiczny Szpitala Niepublicznego znajdujący się w Zamościu, nazywanej potocznie „starym”, odebrał w swoje progi niemal 900 pacjentów. Z tej liczby, dwie trzecie stanowiły osoby zmagające się z chorobami nowotworowymi. Wielu z owych chorych korzystało z najnowocześniejszych terapii lekowych, uznawanych różnie za efektywne, ale także kosztowne, bazujących na tzw. substancjach czynnych. Każdy z kilkudziesięciu obecnie realizowanych programów terapeutycznych jest finansowany przez oddział NFZ w Lublinie, co zostało niedawno szeroko docenione.

W bieżącym roku, Oddział Hematologiczny Szpitala Niepublicznego w Zamościu rywalizował o miano ośrodka 10-lecia w ramach ogólnopolskiego konkursu Onkomapa, razem z innymi 120 ośrodkami onkologicznymi. Organizacją zmagań zajęła się fundacja Alivia. Tryumfem pokryło się Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, które w głosowaniu zdobyło ocenę 4,8 na 5 możliwych punktów. „Stary” szpital z Zamościa, zdobył natomiast ocenę 4,7 na 5 i tym samym stał się jedynym laureatem z regionu lubelskiego.

Jako wynik tych sukcesów, „stary” Szpital Niepubliczny w Zamościu został uhonorowany tytułem „Ośrodek onkologiczny 10-lecia w województwie lubelskim” Jak informuje komunikat przesłany do naszej redakcji, w konkursie doceniane są zarówno kompetencje medyków, jak i same szpitale (uwzględniając m.in. organizację procesu leczenia oraz przestrzeganie praw pacjenta).