Wąż zbożowy znaleziony w Kalinówce – interwencja Policji i Fundacji Epicrates

Ciekawe odkrycie dokonała pewna mieszkanka Kalinówki, która podczas zajęć ogrodniczych natknęła się na „kolorowego węża”. Gdy gad niespodziewanie uciekł i schował się pod pobliski budynek gospodarczy, kobieta niezwłocznie skontaktowała się z Policją. Jednak funkcjonariusze, nie chcąc samodzielnie łapać niebezpiecznego zwierzęcia, wezwali specjalistów – Fundację Epicrates, której działalność skupia się na odławianiu egzotycznych dzikich zwierząt.

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu szybkich poszukiwań, wolontariusze fundacji odkryli, że wąż wykorzystał spokojny moment i opuścił swoją kryjówkę, wygrzewając się w ciepłych promieniach słońca. Ten fakt znacznie ułatwił jego schwytanie. Okazało się, że napotkany gad to młody wąż zbożowy (Pantherophis guttatus) – gatunek zwierzęcia nie stanowiący żadnego zagrożenia dla ludzi i często hodowany przez miłośników tego typu zwierząt – poinformowała Fundacja Epicrates na swoim profilu na Facebooku.

Jak można było zauważyć na zdjęciach udostępnionych przez fundację, wąż był w dobrej kondycji fizycznej i wyglądało na to, że niedawno spożył posiłek. Wolontariusze zapewnili mu odpowiednią opiekę weterynaryjną oraz miejsce do przebywania. Teraz czeka go okres kwarantanny. Jeśli jednak nie uda się odnaleźć jego właściciela, wąż będzie musiał szukać nowego domu.