Wielobarwne oblicza kultury na 37. Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych im. Ignacego Wachowiaka

W Lublinie rozbrzmiewają echa folkloru z najróżniejszych zakątków świata, gdyż trwają tam 37. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne im. Ignacego Wachowiaka. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie artystyczne dusze z różnych części globu mają okazję prezentować swoje kultywowane tradycje.

Podczas weekendowego dnia (8 lipca), Plac Litewski w Lublinie stał się areną barwnego i pełnego radości przemarszu artystów. Zespoły folklorystyczne, które przybyły do miasta na Wyżynie Lubelskiej z wielu odległych miejsc, zaprezentowały swoje umiejętności. Mieszkańcy mogli podziwiać bogactwo ludowych strojów, skomplikowanych układów tanecznych oraz różnorodnych form sztuki ludowej, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu – 37. Międzynarodowym Spotkaniu Folklorystycznym.

Spotkania te stanowią nieocenioną okazję do zaprezentowania korzeni swojej kultury, unikalności narodowej oraz wymiany doświadczeń między młodymi ludźmi z całego świata. Wiegają się w nich wartości autentycznego dialogu międzykulturowego.

Jednym z elementów festiwalu jest nauka polskich tańców regionalnych i narodowych przez młodych artystów. Jest to nie tylko możliwość pogłębienia wiedzy o polskim folklorze, ale też okazja do pokazania nabytych umiejętności podczas finału imprezy – Koncertu Galowego.