Zaproszenie na podróż do Meksyku

Zamojski Dom Kultury ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie z serii „Palcem po mapie” już 19 lipca, w środę. Tym razem bohaterami wydarzenia będą Joanna Nowak i jej córka Gaja, które spędziły aż trzy lata w Meksyku.

Podczas spotkania Joanna i Gaja przeniosą obecnych na brzeg Pacyfiku, gdzie otworzą przed słuchaczami tajemnice tamtejszej kultury. Swoją opowieścią planują przybliżyć zwyczaje ludzi mieszkających na meksykańskim wybrzeżu, umożliwić odkrycie niesamowitych fenomenów naturalnych, jak bioluminescencja czy migracja motyli Monarca i zdradzić sekret różowego jeziora. Ponadto wyjaśnią, w jaki sposób te niezwykłe jezioro jest powiązane z problemem wymierania żółwi morskich – informacje te czerpane są z oficjalnej zapowiedzi przygotowanej przez Zamojski Dom Kultury.

Ale to nie wszystko. W swojej opowieści matka i córka nie zapomną o codzienności mieszkańców Meksyku – opowiedzą historie prostych ludzi, opiszą tradycyjne dania kuchni meksykańskiej, poruszą temat popularności Coca Coli i egzotycznych owoców w tym kraju. Nie zabraknie także anegdotek pełnych humoru i dreszczyk emocji. Jak podkreślają organizatorzy, Meksyk to kraj o wielu barwach, który nigdy nie przestaje zaskakiwać i fascynować.