23-latek z sercem na rurze wydechowej ukarany przez policję

Policjanci patrolujący ulice Lublina, zatrzymali 23-letniego mężczyznę, którego samochód wyróżniał się nietypową rurą wydechową w kształcie serca. Mimo że forma rury wydechowej nie była sama w sobie nieprawidłowa, to sposób jej montażu i ostra konstrukcja stanowiły zagrożenie. Młody kierowca został ukarany mandatem oraz odebrano mu dowód rejestracyjny za przekroczenie dozwolonych granic modyfikacji pojazdu.

Było to na ulicy Krochmalnej, gdzie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podczas swojego codziennego patrolu, zauważyli niecodzienny widok – Poloneza ozdobionego rurą wydechową przypominającą swoim kształtem serce.

Nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przekazał, że choć sam kształt rury nie jest nielegalny, to problem pojawia się, gdy tak jak w omawianym przypadku, rura wydechowa wystaje poza obrys pojazdu i ma ostre zakończenia. Takie modyfikacje mogą stwarzać realne zagrożenie na drodze. Wobec tego, 23-latek został ukarany nie tylko za niewłaściwie zamontowaną i zbyt ostra rurę wydechową, ale również za inne przeróbki wprowadzone w jego samochodzie.