Artur Gronek i jego zespół ponoszą porażkę w niedzielnym meczu przeciwko Rostock Seawolves

Jak wynika z ostatnich wyników, zawodnicy z Lublina wracają do kraju po podróży na Litwę, gdzie odnieśli zarówno zwycięstwo, jak i porażkę, a także zanotowali remis. W potyczce z BC Uniclub Casino Juventus Utenos odnoszą triumf, natomiast w starciu z BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys kończą na remisie. Omawiając szczegóły spotkania z Juventusem, które wywarło duże wrażenie na trenerze Arturze Gronku, zaznaczył on, że jest szczególnie zadowolony z wyniku tego meczu, ze względu na fakt, że Juventus to rywal Startu w lidze ENBL.

Zauważalna była energia drużyny podczas meczu, co bardzo ucieszyło Gronka. Trener przyznał, że chociaż początek gry nie był dla nich najkorzystniejszy, to później grali już na pełnych obrotach. W poprzednim sezonie Juventus był znaczącym graczem na litewskim rynku koszykówki, więc zwycięstwo nad nimi ma dla drużyny szczególne znaczenie. Trener przyznał jednak, że kilkanaście otwartych rzutów zostało niewykorzystanych przez zmęczenie po ciężkich treningach.

Gronk podkreślił również wartość pracy jaka została wykonana przez resztę sztabu trenerskiego w jego absencji. Wyraził swoje uznanie dla trenerów Marcina Woźniaka i Jakuba Drozda za ich doskonałą pracę. Mówił o tym, jak bardzo ceni sobie miejsce, w którym wydaje się teraz znajdować drużyna.