Budowa nowego osiedla na terenach byłej cukrowni w Lublinie przystąpiła do realizacji

PFR Nieruchomości, spółka prowadząca działalność na rynku nieruchomości, oficjalnie ogłosiła w piątek rozpoczęcie prac budowlanych nad tworzeniem osiedla mieszkaniowego na gruntach, gdzie kiedyś stała lubelska cukrownia. Planowany termin finalizacji inwestycji i uzyskania pozwolenia na użytkowanie to koniec roku 2025.

Spółka PFR Nieruchomości podała do wiadomości publicznej, że w rejonie ulicy Krochmalnej zostaną wzniesione trzy bloki mieszkalne. W sumie znajdzie się w nich 388 mieszkań, z których większość stanowić będą lokale dwu- oraz trzypokojowe. W ofercie znajdować się będą również kawalerki oraz mieszkania czteropokojowe. Na parterach budynków przewidziano utworzenie 20 lokali usługowych.

Całkowita powierzchnia użytkowa nowo powstających budynków wyniesie ponad 21 tysiące metrów kwadratowych. Dodatkowo, w ramach inwestycji powstanie garaż podziemny, który pomieści ponad 400 pojazdów – poinformowała spółka PFR Nieruchomości. Prace budowlane przy obiektach oznaczonych literami A i B rozpoczęto na początku sierpnia. Natomiast teren pod budynek C obecnie jest porządkowany i przygotowywany do budowy poprzez wyburzanie istniejących na nim budynków.

Zgodnie z informacjami od PFR Nieruchomości, to właśnie ta inwestycja jest pierwszym przedsięwzięciem PRS (Private Rented Sector) na terenie Lublina. Jak podkreślono, będzie ona stanowiła punkt wyjścia dla rozwoju profesjonalnego rynku najmu w mieście. Ponadto, przyczyni się do znaczącej rewitalizacji obszarów postindustrialnych miasta.