"Prędkość" – ogólnopolska akcja ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa na drogach

Właśnie ruszyła na terenie całego kraju akcja pod nazwą „Prędkość”. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, a szczególnie na Lubelszczyźnie, gdzie w najbliższym czasie wzmożone patrole policyjne będą obecne na najbardziej uczęszczanych trasach. Funkcjonariusze prowadzą specjalne działania, które polegają na kaskadowym pomiarze prędkości.

Podczas akcji zaangażowany jest zespół Speed, składający się z policjantów specjalizujących się w kontrolowaniu prędkości. To nie tylko funkcjonariusze patrolujący drogi za kierownicami szybkich samochodów, ale również mundurowi przeglądający internet w poszukiwaniu nagrań, które mogą dokumentować nadmierne prędkości, wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej czy inne niebezpieczne manewry kierowców.

Co roku statystyki dowodzą, że główną przyczyną wypadków drogowych jest nieodpowiednia prędkość. Policjanci apelują o rozwagę i ostrzegają przed pośpiechem na drodze. Prędkość poruszania się pojazdów powinna być dostosowana do warunków ruchu drogowego, pogody oraz stanu nawierzchni. Policja przypomina także, że kara finansowa za przekroczenie dozwolonej prędkości może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.