Letnia eksplozja tradycji i kultury w Lublinie i Krasnymstawie

Lublin będzie gospodarzem festiwalu Re:tradycja, który odbędzie się od 18 do 20 sierpnia. Re:tradycja jest nową odsłoną popularnego Jarmarku Jagiellońskiego, jednak pod tą nazwą przetrwa jedynie sekcja poświęcona targom rzemiosła ludowego. Organizatorzy zdecydowali, że chcą skierować tę letnią imprezę w stronę promocji tradycji ludowych. W ciągu trzech dni festiwalu, uczestnicy będą mieli okazję do spotkań z twórcami, udziału w warsztatach muzycznych, obejrzenia koncertów, spektakli i pokazów filmowych. Nie zabraknie też potańcówek oraz tradycyjnych gier i zabaw.

Radio Lublin będzie obecne na festiwalu Re:Tradycja już od pierwszego dnia, czyli 18 sierpnia. Relacje z wydarzenia będą dostępne w audycji „Druga połowa dnia” emitowanej w godzinach 12:00-15:00. Będzie to także okazja do zdobycia gadżetów od radia.

Tego samego weekendu, od 18 do 20 sierpnia, w Krasnymstawie odbędzie się Chmielaki Krasnostawskie – najstarszy festiwal piwny w Polsce. W programie przewidziane są różnorodne atrakcje, takie jak Konsumencki Konkurs Piw, Ogólnopolski Piknik Paralotniowy czy Korowód Chmielakowy. Dla biegaczy przewidziano półmaraton o puchar burmistrza miasta. Najmłodszych gości ucieszy obecność wesołego miasteczka.

Z kolei Radio Lublin pojawi się na Chmielakach Krasnostawskich w niedzielę 20 sierpnia, relacjonując atmosferę festiwalu podczas audycji „Podróże małe i duże”, emitowanej między godziną 12:00 a 14:00. Także tam będzie można zdobyć radiowe gadżety.