Historia Lublina oczami Teatru na ulicach Dominikańskiej i Jezuickiej

Początki działalności teatru zlokalizowanego na skrzyżowaniu ulic Dominikańskiej i Jezuickiej w Lublinie sięgają roku 1822. Tylko krakowska scena ma dłuższy staż, co czyni budynek lubelskiego teatru drugim najstarszym w naszym kraju. Liczne wydarzenia, które miały tu miejsce, przyczyniły się do uformowania bogatej przeszłości tego miejsca, która teraz jest ukazana na nowo utworzonej wystawie stałej.

Na ekspozycji zgromadziliśmy mnóstwo pamiątek i historii, które odzwierciedlają różnorodność kultury naszego regionu. Wśród nich znajdują się opowieści o rodzinie założycieli teatru, aktorach, reżyserach i cyrkowcach, którzy tu gościli. Przedstawiamy również materiały związane z premierami teatralnymi, seansami filmowymi czy pokazami magii. Zdjęcia, afisze, książki i filmy dokumentujące życie teatru są dostępne dla wszystkich zwiedzających. Mamy nadzieję, że dla osób, które miały okazję być widzami w tym miejscu w przeszłości, będzie to niepowtarzalna okazja do powrotu do tych wspomnień i podzielenia się nimi z nami.

Nasz teatr zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wystawy stałej.

Chcielibyśmy poinformować, że w naszym teatrze dostępne są dodatkowe materiały dla osób niewidomych i niedowidzących. Do dyspozycji zwiedzających mamy informacje o rozmieszczeniu pomieszczeń w alfabecie Braille’a oraz Klein’a. Jeśli planujecie skorzystać z tych dodatkowych udogodnień, prosimy o kontakt 7 dni przed planowaną wizytą. To pozwoli nam lepiej przygotować się do Państwa przyjazdu.