Komunikacyjne wyzwania w Lublinie – przygotowania do obchodów Święta Wojska Polskiego

W związku z nadchodzącymi obchodami Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w garnizonie Lublin w nadchodzący wtorek (15.08), miasto Lublin musi podjąć pewne działania zmieniające funkcjonowanie komunikacji miejskiej. W poniedziałek (14.08) wieczorem nastąpi zamknięcie placu Zamkowego począwszy od alei Tysiąclecia. Dodatkowo, z ruchu zostaną wyłączone ulica Kowalska, która została odcięta od ulicy Lubartowskiej oraz ulica Podwale od ulicy Wyszyńskiego.

Postawione utrudnienia mają być utrzymane aż do godziny 14:00 we wtorek (15.08).

Świętowanie Dnia Wojska Polskiego ma rozpocząć się o 9:30 we wtorek składaniem wieńców na placu Litewskim. Następnie o godzinie 10:00 zaplanowana jest msza w archikatedrze lubelskiej. Po zakończonej mszy, uczestnicy udadzą się na plac Zamkowy, gdzie o godzinie 12:00 rozpoczną się główne uroczystości. W trakcie przemarszu z archikatedry, w godzinach 11:15-11:45, dla bezpieczeństwa uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną ulice Królewska, Lubartowska oraz al. Tysiąclecia aż do placu Zamkowego.

Po ukończonych uroczystościach na pl. Zamkowym, nastąpi defilada pododdziałów wojskowych. Między godzinami 13:00-13:15 pojazdy służb mundurowych zostaną przetransportowane na błonia pod Zamek, korzystając z ulic al. Tysiąclecia i al. Unii Lubelskiej dążąc do wejścia na Błonia. Podczas przemieszczenia sprzętu, ruch uliczny będzie odbywał się jednym pasem.