Inauguracja Carnavalu Sztukmistrzów: Magia nowego cyrku na ulicach Lublina

Minął czwartek, 27 lipca, znamionujący początek tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów. Wypełnione barwami i kreatywnością uliczki Starego Miasta w Lublinie oraz tętniący życiem plac Litewski stanowiły arenę dla niesamowitych artystów. Wśród nich znaleźli się Mr Mostacho i Flasha Gonzalez prosto z Chile, zespoły A Tope, Duo Patagonia i Capuchini Circo z Argentyny, a także artyści z Belgii reprezentujący Be Flat. Bez wątpienia, każdy miał co podziwiać.

Carnaval Sztukmistrzów to festiwal odbywający się w Lublinie od 2008 roku, który przyciąga do miasta najjaśniejsze gwiazdy światowej sceny cyrkowej. Zapełniony różnorodnymi atrakcjami – od ulicznych popisów acrobatycznych, poprzez teatralno-cyrkowe spektakle, warsztaty dla publiczności, po ogniste pokazy fire show – jak wskazują organizatorzy.

Podczas festiwalu możemy zaobserwować występy renomowanych, globalnych grup artystycznych, które prezentują sztukę NOWEGO CYRKU. Wszyscy obecni na wydarzeniu – zarówno widownia jak i artysta – zostają oczarowani przez niepowtarzalną atmosferę podróży po świecie niecodziennych fenomenów.

Na czas trwania eventu, miejskie ulice stają się prawdziwą sceną, gdzie granice pomiędzy aktorem a widzem ulegają zatarciu. Jest to wyjątkowy czas, kiedy tradycyjne bariery przestają istnieć.