nieoczekiwane zaskoczenie w pierwszej kolejce sezonu

Szacowany za swoją historię i osiągnięcia, Lechia Gdańsk jest uważana za jednego z głównych kandydatów do awansu. Niemniej jednak, musimy przyznać, że pod względem organizacji, obecnie wydaje się pozostawać w tyle za czołowymi drużynami 1. Ligi. Pierwsze spotkanie Lechii na wyjeździe w Głogowie budziło pewne obawy wśród jej fanów, jednak drużyna biało-zielonych sprostała zadaniu.

Pierwsza kolejka tego sezonu była dla Lechii okazją do przetestowania nowego składu, który charakteryzował się brakiem doświadczenia na boiskach 1. Ligi oraz w drużynie Lechii Gdańsk. Pomimo tego młodzi zawodnicy poradzili sobie admiralsko, a fani drużyny zauważyli więcej energii i zapału, niż to było widoczne podczas gier starszych, bardziej doświadczonych zawodników. Szczególnie pozytywne wrażenie zrobił Luis Fernandez, który w swoim oficjalnym debiucie zdobył hat-tricka, wszystkie bramki po rzutach karnych.

Hiszpański napastnik prawdopodobnie stanie się kluczowym zawodnikiem dla Lechii Gdańsk w tym sezonie, niosąc na swoich barkach ciężar wyników drużyny. Z pozoru nieprzewidywalna strategia postawienia na młodość i świeżość zdaje się przynosić pozytywne efekty, co może oznaczać obiecujący sezon dla Lechii.