Komunikat miejski: Zakończenie działań saperskich przy ulicy Wrońskiej

Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, poinformował o zakończeniu prac związanych z neutralizacją niewybuchu z czasów II wojny światowej znalezionego przy ulicy Wrońskiej. Podziękował wszystkim służbom, które zaangażowały się w proces ewakuacji, zabezpieczenia i rozbrojenia pocisku. Wyraził uznanie dla sprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia całej operacji, a także podkreślił dobrą współpracę między różnymi instytucjami. Skierował również wyrazy wdzięczności do mieszkańców, którzy spokojnie i odpowiedzialnie przestrzegali poleceń służb koordynujących działania i wykazali zrozumienie dla sytuacji i wynikających z niej utrudnień.

Prezydent miasta potwierdził, że mieszkańcy ewakuowanych obszarów mogą już bez obaw wrócić do swoich domów. Przypomniał również, że nadal dostępna jest infolinia Centrum Interwencji Kryzysowej pod numerem 733 588 600. Na tej linii można otrzymać pomoc psychologiczną.

Osoby, które na czas operacji saperskiej schroniły się na Arenie Lublin lub w domach pomocy społecznej, zostaną przetransportowane autobusami MPK do zorganizowanych miejsc zbiórki blisko ich domów. Krzysztof Żuk przekazał też informację od Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie o powrocie autobusów komunikacji miejskiej na swoje standardowe trasy od godziny 11.