Nowy skład na trasie Lublin – Poznań: IC Koziołek

Rozpoczynając od września, krajowy przewoźnik planuje wprowadzić dodatkowy skład do obsługi połączenia między Lublinem Głównym a Poznaniem Głównym. Dołączając do już istniejących pociągów IC Lubuszanin oraz IC Górski, IC Koziołek stanie się trzecim pociągiem, który będzie kursował bezpośrednio pomiędzy tymi dwoma głównymi miastami województw wielkopolskiego i lubelskiego.

Pociąg ma jeździć codziennie, zatrzymując się w takich miejscach jak Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Radom, a także w Drzewicy i Przysusze, które zostały przywrócone do sieci po latach nieobecności. Pociąg opuści Lublin krótko po godzinie 8 rano, a dotrze do Poznania około godziny 15.

IC Koziołek pokona dystans między Lublinem a Radomiem w czasie 1 godziny i 24 minut. Dojazd do Łodzi zajmie mu 3 godziny i 3 minuty, zaś cała trasa zostanie pokonana w czasie 6 godzin i 20 minut. W okresie od 3 do 27 września, ze względu na zmiany w organizacji ruchu, pociąg pokona trasę w czasie nieco dłuższym o 17 minut – wyniesie on 6 godzin i 37 minut.

Połączenie będzie realizowane przy użyciu elektrycznego zespołu trakcyjnego typu FLIRT, który został wyprodukowany w siedleckiej fabryce Stadler Polska.