Szef Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, ogłasza współpracę z Agrounią na wyborach parlamentarnych

16 sierpnia, we wczesnych godzinach środowego poranka, Donald Tusk – lider PO, publicznie oznajmił, że na listach Wyborczych Koalicji Obywatelskiej pojawią się przedstawiciele Agrounii. Wybrana grupa zasili również kandydatury w okręgach lubelskim i chełmskim. Na liście kandydatów zobaczymy takie osoby jak Marta Wcisło, Michał Krawczyk oraz Krzysztof Grabczuk, które będą starały się o miejsce w Sejmie. „Nasze listy wyborcze łączą wiele różnorodnych środowisk, wśród których są też osoby, które nie zawsze były nam przychylne” – przekonuje posłanka Marta Wcisło.

Na czele listy kandydatów w okręgu lubelskim (nr 6) stoi Marta Wcisło. Drugie miejsce zajmuje poseł Michał Krawczyk, natomiast trzecie przypadło radnej sejmiku wojewódzkiego – Bożenie Lisowskiej. Na liście kandydatów widnieją także inni członkowie sejmiku: Krzysztof Bojarski i Krzysztof Komorski, a także radni miejski: Zbigniew Jurkowski i Maja Zaborowska.

Natomiast w okręgu nr 7 (obejmującym Chełm, Zamość oraz Białą Podlaską) pierwszą trójkę stanowią: poseł Krzysztof Grabczuk, urzędnik samorządowy z Biłgoraja – Małgorzata Gromadzka oraz lider lubelskiej PO – Stanisław Żmijan. „Na każdej z list w okręgach 6 i 7 przewiduje się jedno miejsce dla kandydata reprezentującego Agrounię” – potwierdził Stanisław Żmijan.

Konkretnych nazwisk jeszcze nie ujawniono. „Zostaną one ogłoszone niebawem, obecnie finalizujemy szczegóły. Kandydaci ze strony Agrounii znajdą się na kluczowych miejscach lub będą ostatnimi na liście” – zapowiedział Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Marta Wcisło jest przekonana, że nadchodzące wybory parlamentarne będą najważniejszymi od roku 1989. „Nasze listy wyborcze gromadzą wiele różnorodnych środowisk i zawierają osoby, które nie zawsze popierały nasze działania. Niemniej jednak łączy nas wspólny cel: walka o dobro Polski i jej przyszłości” – podkreśliła Marta Wcisło, liderka KO w Lublinie.

Współpraca wyborcza z Agrounią określana jest mianem sojuszu miasta i wsi oraz zjednoczenia środowisk z podobnymi priorytetami.