Komunikat Motoru Lublin dotyczący przeszkód w korzystaniu z Areny Lublin związanych z rozgrywkami Ligi Konferencji Europy

Motor Lublin, klub grający w pierwszej lidze, poinformował o sytuacji powstałej wokół wykorzystania Areny Lublin przez Zorię Ługańsk na potrzeby meczów Ligi Konferencji Europy. MOSiR Lublin, który zarządza obiektem, postąpił zgodnie z instrukcjami UEFA i uniemożliwił zawodnikom oraz sztabowi trenerskiemu Motoru dostęp do stadionu oraz przyległych do niego obiektów. Ograniczenie to ma miejsce 20 i 21 września podczas spotkania Zorii z drużyną Gent z Belgii.

W wydanym komunikacie klub podkreśla, jakie konsekwencje niesie za sobą ta sytuacja. Motor będzie miał utrudniony dostęp do boisk i pomieszczeń Areny przed meczami z Wisłą Kraków, które mają miejsce 23 września w ramach 9. kolejki Fortuna 1. Ligi, a także przed meczem z Puszczą Niepołomice zaplanowanym na 26 września, będącym częścią I rundy Fortuna Pucharu Polski.

Jednym z potencjalnych rozwiązań tego problemu jest tymczasowe umożliwienie Motorowi Lublin korzystania z innych obiektów pod kontrolą lubelskiego MOSiR. W komunikacie klub wyraził nadzieję, że zarządcy Areny Lublin wezmą pod uwagę interesy klubu jako kluczowego użytkownika stadionu, który przynosi korzyści nie tylko dla MOSiR, ale również dla całej społeczności Lublina.