Remont ulicy Nadbystrzyckiej w Lublinie – utrudnienia dla kierowców

Już od najbliższej soboty, mieszkańcy Lublina korzystający z samochodów muszą przygotować się na pewne niedogodności związane z przemieszczaniem się po ul. Nadbystrzyckiej. Powodem tych utrudnień jest planowany remont tej arterii, polegający na wymianie jej nawierzchni. Zmiany dotyczące organizacji ruchu na odcinku ulicy pomiędzy Głęboką a Zaną mają być utrzymane aż do koniec września.

O planach modyfikacji układu drogowego poinformował nas lubelski ratusz w oficjalnym komunikacie. W sobotę rano rozpocznie się remont nawierzchni jezdni ul. Nadbystrzyckiej. Prace będą obejmowały odcinek pomiędzy ul. Głęboką a Zaną, wraz ze wszystkimi skrzyżowaniami na tym odcinku, z wyjątkiem skrzyżowania Głębokiej i Zany.

Działania te są podejmowane z myślą o zbliżającym się roku akademickim i spodziewanym wzroście natężenia ruchu miejskiego. Celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego tej części drogi oraz jej zabezpieczenie przed powstawaniem kolejnych uszkodzeń. „Prace na długości ponad 900 metrów na tym kluczowym odcinku ulicy pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo i komfort jej użytkowników” – zaznaczył Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.