Lubelski Festiwal Nauki: Kolumna samochodów i motocykli na ulicach miasta

To już ten czas w roku, kiedy Lublin staje się centrum nauki w regionie. Jak co roku, jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów programu Lubelskiego Festiwalu Nauki jest parada pojazdów. W nadchodzącą sobotę, święto nauki zaznaczy swoją obecność na ulicach miasta kolumną 20 samochodów i motocykli.

Uczestnicy paradujących pojazdów, będą poruszać się wyznaczonym trasą od godziny 12 do 13. Trasa rozpoczyna się przy Targach Lublin na ulicy Dworcowej, następnie kieruje się w stronę Alei Piłsudskiego. Kolumna pojazdów przejedzie przez Lubelskiego Lipca ’80 oraz Zamojską, a potem skieruje się ku ulicom Wyszyńskiego i Królewskiej, by dotrzeć do placu Łokietka. Stamtąd uczestnicy trafią na Lubartowską i Aleję Tysiąclecia, gdzie zawrócą na rondzie imienia Dmowskiego.

Po nawrocie, parada przemieszcza się ponownie Aleją Tysiąclecia, lecz tym razem skręci w Aleję Solidarności. Droga prowadzi dalej przez Wodopojną i Świętoduską, po czym kieruje się ku Bajkowskiego, a następnie powraca na plac Łokietka. Dalej trasa prowadzi przez Królewską i Wyszyńskiego, skąd skieruje się ku Bernardyńskiej i placu Wolności. Kolumna pojazdów przejedzie następnie Narutowicza oraz Okopową, by dotrzeć do Zesłańców Sybiru i Kołłątaja. Z Krakowskiego Przedmieścia przejdzie w stronę Lipowej, a potem ponownie skręci w Aleję Piłsudskiego. Trasa paradujących pojazdów kończy się tam, gdzie się zaczęła – przy Targach Lublin na ulicy Dworcowej.

Kierowcy powinni być świadomi ewentualnych utrudnień w ruchu drogowym, które mogą wyniknąć z tego wydarzenia.