Wstrząsający incydent w Lublinie: Ośmioletni chłopiec poważnie ranny po kolizji z samochodem

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ostatnią środę na ulicy Lubartowskiej w Lublinie. Jak podaje policja, ośmioletni chłopiec został ciężko ranny podczas kolizji z samochodem.

Nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przekazał informacje o tym tragicznym wydarzeniu. Wg jego słów, mały chłopiec niespodziewanie wkroczył na jezdnię na ulicy Lubartowskiej, pomiędzy ulicami Ruską a Czwartek, tuż przed godziną 19.

Dodatkowo wyjaśnia, że dziecko nagle wyskoczyło z chodnika bezpośrednio pod nadjeżdżający volkswagen. Kierujący pojazdem nie był w stanie zapobiec zderzeniu ze względu na brak czasu na reakcję.

Po zdarzeniu, poszkodowany ośmiolatek został natychmiast przetransportowany do szpitala. Jak mówi Fijołek, chłopiec odniósł poważne obrażenia ciała. Na szczęście kierowca był trzeźwy podczas zdarzenia, co już potwierdziła policja na podstawie przeprowadzonych badań.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie w dalszym ciągu próbuje ustalić okoliczności, które doprowadziły do tego, że ośmiolatek znalazł się na jezdni. „Będziemy ustalać, w jakich okolicznościach dziecko znalazło się na ulicy” – zapewnia rzecznik KWP.