Notowania Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. z 28 września

W czwartkowy poranek, datowany na 28 września, spółka Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. (BML) rozpoczęła swoje notowania giełdowe od wartości 5,15 zł, czyli od poziomu, który ustalony został pod koniec poprzedniej sesji. Notowania akcji o godzinie 9:37 wykazały delikatny wzrost, osiągając wartość 5,185 zł. Jednakże, już o godzinie 11:45 obserwowany był spadek do poziomu 5,1 zł, na którym utrzymane były notowania aż do końca sesji.

Podczas tej jednodniowej sesji przeprowadzono 71 transakcji związanych z akcjami Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A., które obejmowały w sumie 98 071 sztuk akcji tej spółki. Generowane obroty osiągnęły wartość 458 tysięcy złotych, co stanowi wynik zbliżony do średniego miesięcznego obrotu jakim charakteryzuje się ta spółka.

Tego dnia zanotowano czwarty z rzędu spadek wartości tej spółki. Na przestrzeni ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 3,13 procent, natomiast w ciągu miesiąca obniżyła się o 1,64 procent. W skali roku zanotowano spadek o 17,74 procent, a od początku tego roku akcjonariusze spółki stracili 14,86 procent.

W czwartek Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. osiągnął wyniki słabsze niż rynek. Indeks WIG obniżył się o 0,72 procent do poziomu 64 418 punktów, a wartość spółki zmniejszyła się o 0,97 procent. Spółki farmaceutyczne, do których należy Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A., wpłynęły na obniżenie rynku – indeks WIG-LEKI zmniejszył swoją wartość o 1,35 procent do poziomu 2 854 punktów. Negatywna kondycja firm z branży farmaceutycznej wpłynęła tym samym na spadek indeksu WIG.