Otwarcie sezonu artystycznego 2023/24 w Operze Lubelskiej

Opera Lubelska, wcześniej znana jako Teatr Muzyczny, wystartowała z sezonem artystycznym 2023/24. W ofercie zaprezentowano zarówno nowe propozycje spektakli, jak i te już dobrze zasiedlone w sercach publiczności – „Phantom” i „Skrzypek na dachu”.

„Jesteśmy najświeższą placówką operową w kraju i nieustannie budujemy naszą tradycję” – podkreśla Kamila Lendzion, dyrektor Opery Lubelskiej. „Początek sezonu jest dla nas okresem pełnym dynamiki. Nie tylko prowadzimy próby do nadchodzącej premiery, ale także angażujemy się w wiele innych działań. Obecnie odbywają się u nas warsztaty „Muzyka świata w Lublinie”, które prowadzi dyrygentka z USA, Joan Litman.”

Pierwszy festiwal odbędzie się od 13 do 23 października i nosi nazwę „Musicalia – I Festiwal Teatrów Muzycznych w Lublinie”. Dyrektor Lendzion wyraża nadzieję, że to wydarzenie zacznie wieloletnią tradycję i stanie się stałą pozycją w kalendarzu opery. Dodatkowo, już na początku przyszłego roku, w marcu, odbędzie się premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”.