Port Lotniczy Lublin ustanawia nowe rekordy podczas sezonu wakacyjnego

W okresie letnich miesięcy Port Lotniczy Lublin odnotował rekordową liczbę pasażerów, co stanowi najlepszy wynik w niemal 11-letnim okresie funkcjonowania lotniska. We wrześniu liczba pasażerów korzystających z usług lotniska przekroczyła 50 tysięcy.

W szczególności, lotnisko obsłużyło 51 191 pasażerów w sierpniu, realizując przy tym aż 452 operacje lotnicze. W poprzednim miesiącu, lipcu, liczba obsłużonych pasażerów wyniosła 48 498, a wykonanych operacji 390. Z kolei czerwiec, będący miesiącem otwarcia sezonu wakacyjnego, przyciągnął ponad 42 tysięcy turystów.

Początek sezonu wakacyjnego w czerwcu oznaczał również rozszerzenie oferty lotniczej na inne kierunki popularne wśród podróżników. Regionalny przewoźnik zaoferował połączenia do takich miejsc jak grecka wyspa Rodos, Monastyr w Tunezji oraz Antalya w Turcji. Na liście dostępnych destynacji znalazły się również takie kierunki jak chorwacki Split, bułgarski Burgas czy włoskie Bergamo.

Port Lotniczy Lublin już teraz przygotowuje się na następny sezon letni. Planowane są loty do greckiego Heraklionu na Krecie w nadchodzącym sezonie lato.