Tragiczne losy rodziny z gminy Dubienka: Ojciec zamknięty w areszcie za znęcanie się nad rodziną

W ciągu najbliższych trzech miesięcy, 39-letni mężczyzna z gminy Dubienka przebywać będzie za kratami. Powodem jest podejrzenie o wieloletnie psychiczne i fizyczne maltretowanie członków swojej rodziny. Pod wpływem alkoholu obrzucał bliskich obelgami, stosował przemoc fizyczną, a nawet groził śmiercią. Tragicznym epizodem była również sytuacja, w której oblał domowego kota wrzątkiem.

Informacja o domowej przemocy dotarła do komendy policji w minioną niedzielę. Dyżurny otrzymał zgłoszenie interwencji domowej ze wspomnianej wcześniej miejscowości. Po przybyciu na miejsce incydentu, funkcjonariusze stwierdzili, że głośną awanturę wszczął nietrzeźwy 39-latek. W toku kłótni z użyciem noża groził swojej żonie śmiercią. Tego samego dnia doszło również do skandalicznego aktu okrucieństwa wobec zwierzęcia – mężczyzna oblał wrzątkiem kota.

– Policjanci ustalili, że mężczyzna od wielu lat znęca się nad swoją żoną i czwórką dzieci, stosując zarówno przemoc psychiczną, jak i fizyczną – relacjonuje komisarz Ewa Czyż, rzecznik policji KMP Chełm. – Oprócz pobicia i obelg, mężczyzna uniemożliwiał im spożywanie posiłków oraz korzystanie z łazienki.

Mundurowi zatrzymali agresora, a zebrane dowody pozwoliły na postawienie mu zarzutów znęcania się nad rodziną oraz maltretowania zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Wobec mężczyzny uruchomiona została procedura „Niebieskiej Karty”.