32-letni mężczyzna groził kobiecie pistoletem na kulki pod jej domem

Sprawca pojawił się pod blokiem mieszkalnym młodej kobiety, dążąc do spotkania z nią. Gdy spotkanie nie doszło do skutku z powodu odmowy ze strony kobiety, mężczyzna wyjął pistolet na kulki i skierował go w jej stronę, po czym oddał strzał.

Nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie relacjonuje szczegóły zdarzenia na podstawie zeznań ofiary. Według jej słów, mężczyzna, który był jej znajomym, przybył pod jej miejsce zamieszkania. Po próbie nawiązania kontaktu przez domofon i nieskutecznej próbie umówienia się na spotkanie, 32-latek stał się agresywny, używając wulgarnych okrzyków. W następnej sekwencji wydarzeń wyjął obiekt przypominający broń i wystrzelił w kierunku 26-latki stojącej przy oknie. Na szczęście dla pokrzywdzonej nie odniosła żadnych obrażeń.

W wyniku działań policyjnych, 32-latek został zlokalizowany i zatrzymany. Miał przy sobie pistolet na kulki, z którego wcześniej strzelał do kobiety. Wobec podejrzanego postawiono zarzuty związane z groźbami karalnymi. Po przekazaniu sprawy do prokuratury, podjęto decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec mężczyzny, obejmującego nadzór policji oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej.