Kolizja z szynobusem na Lubelszczyźnie: Nieuwaga kierowcy mogła się skończyć tragicznie

Zaistniało zdarzenie drogowe w niewielkiej miejscowości Wał, które jest częścią regionu Lubelszczyzny. Kierujący jednym z pojazdów osobowych, nie zważając na obowiązujące przepisy ruchu drogowego, przeoczył umieszczony w pobliżu znak ostrzegawczy. W rezultacie wjechał bezpośrednio na tory kolejowe pod nadjeżdżający szynobus. Na skutek tego dramatycznego zdarzenia, przednia część samochodu uległa poważnemu uszkodzeniu.

Niezwykle szczęśliwie, mimo tak dramatycznego obrotu wydarzeń, nikt nie został poszkodowany ani ranny. Sytuacja ta mogła jednak skończyć się tragicznie. Teraz 27-letni sprawca zdarzenia, który jest mieszkańcem Łodzi, musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego działania. Ze względu na rażące naruszenie przepisów drogowych, grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od tego, że mężczyzna ten kompletnie zignorował stojący przed torami znak STOP. W wyniku tego wjechał bezpośrednio na przejazd kolejowy, nie zauważając jednocześnie nadjeżdżającego w jego kierunku szynobusu. Nieuniknione zderzenie doprowadziło do poważnego uszkodzenia przodu jego Skody. Zdjęcia dokumentujące skutki tej kolizji zostały udostępnione publicznie przez policję z Lublina.