45-letni przestępca poszukiwany listem gończym zatrzymany w Warszawie

Policjanci zdołali zatrzymać 45-letniego mężczyznę, który był na celowniku władz za jego udział w działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Mężczyzna podejmował starania, aby ukryć swoją tożsamość, zmieniając swój wygląd oraz preferencje odzieżowe. Chronił się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Warszawy.

Zatrzymanie tego mężczyzny jest rezultatem skoordynowanych działań jednostek kryminalnych, ze szczególnym uwzględnieniem Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz 4. komisariatu.

Nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie podkreśla, że zatrzymany 45-latek ma na swoim koncie obszerną listę przestępstw popełnionych zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Wszystkie one były powiązane z nabyciem i dystrybucją dużych ilości narkotyków i substancji psychotropowych w ramach handlu wewnątrzwspólnotowego. Informacje zgromadzone przez policjantów badających sprawę wskazują, że mężczyzna wielokrotnie zmieniał swoje miejsca pobytu, a także wygląd zewnętrzny i styl ubioru. Dbając o utrzymanie anonimowości, był niezwykle ostrożny i czujny w swoim postępowaniu.