IX Noc Bibliotek w Lublinie: Bezpłatne wydarzenia dla miłośników literatury

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy IX Nocy Bibliotek, mającej na celu propagowanie czytelnictwa, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie otworzy swoje filie dla publiczności i oferuje szereg bezpłatnych atrakcji. Spotkania, warsztaty i koncerty odbędą się w nadchodzącą sobotę 7 października.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji z entuzjazmem zaprasza wszystkich do udziału w organizowanych przez filie biblioteki wydarzeniach. Zaznacza, że przygotowano ofertę skierowaną zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Wieczorne spotkania w lubelskich bibliotekach to nie tylko doskonała okazja do relaksu i zabawy, ale przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród mieszkańców Lublina.

Hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek to „Absurd nie czytać”. Biblioteki lubelskie zdecydowały się aktywnie zaangażować w ten ogólnopolski projekt, przygotowując bogaty program koncertów, warsztatów, spotkań i prelekcji. Filia nr 2 MBP przy ul. Peowiaków 12 zaprasza na opowieść Aliny Lewickiej-Strzok o Wenecji oraz koncert Pawła Banderskiego pt. „Stare Kamienie”. Natomiast Filia nr 9 przygotowała specjalnie dla najmłodszych „Noc kosmicznych opowieści”, podczas której dzieci będą miały szansę wziąć udział w grze związanej z tematyką kosmosu oraz skonstruować modele układu słonecznego.

Wśród innych atrakcji jakie oferują lubelskie biblioteki znalazły się m.in. koncert zespołu „Poza Kadrem” oraz kreatywne warsztaty literackie organizowane przez Biotekę, a także spotkanie z Ewą Piotrowską-Rolą, autorką serii książek dla dzieci „Historyjki bez cenzury” i „Biblioteczna gra w Absurd” zaproponowana przez Biblio.