Decydujemy o przyszłości Lublina: Trwa głosowanie na projekty X edycji Budżetu Obywatelskiego

Szczególnie ważnym wydarzeniem dla Lublinian jest możliwość oddania głosu na projekty zgłoszone do X edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 10 października. W gronie projektów, na które można oddać swój głos, znalazło się 129 inicjatyw, w tym 87 dedykowanych poszczególnym dzielnicom i 42 skierowane do całego miasta. To mieszkaniec decyduje, które z projektów zyskają szansę na realizację. Obecnie liczba osób, które wzięły udział w internetowym głosowaniu wynosi już 9461. Na realizację wybranych projektów przeznaczonych jest budżet przekraczający 14 mln złotych.

– Ostatnie dni głosowania to idealny moment, aby wpłynąć na naszą bliską okolicę – miejsce zamieszkania, pracy czy nauki – poprzez wybór projektów z Budżetu Obywatelskiego. Rezultaty zostaną ogłoszone pod koniec października, a projekty wybrane przez mieszkańców zostaną uwzględnione w budżecie Lublina na rok 2024 – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Możliwość głosowania przysługuje każdemu mieszkańcowi Lublina zameldowanemu na stałe lub tymczasowo, jak również osobom, które zdecydują się dopisać do listy głosujących. Każda osoba ma możliwość oddania czterech głosów – po dwa na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie. Głosy można oddawać zarówno tradycyjnie, jak i za pośrednictwem internetu. Elektroniczna forma oddawania głosów jest dostępna aż do północy z 10 na 11 października. Punkty, w których można zostawić papierowe karty do głosowania, czynne są tak długo, jak placówki, w których się znajdują.