Planowana inwestycja budowlana w parku Jana Pawła II spotyka się z protestami mieszkańców

W Lublinie, na skraju parku Jana Pawła II, na zboczu znanego wąwozu, planowane są prace budowlane na dużą skalę. Na działce przy ulicy Wyżynnej, tuż obok niedokończonego wiaduktu, prywatna spółka zamierza wybudować czteropoziomowy garaż oraz trzypoziomowy budynek usługowy. O planach inwestora miejscowi dowiedzieli się niespodziewanie, kiedy zauważyli ogrodzenie terenu budowy.

Park im. Jana Pawła II to miejsce szczególne dla mieszkańców tej części Lublina. Cenione za możliwość oderwania się od miejskiego hałasu i pozostawienie codziennych stresów za sobą, stanowi oazę spokoju dla wielu. Dlatego też informacja o planowanej inwestycji spotkała się z decydującym sprzeciwem lokalnej społeczności.

Budowę na tym terenie umożliwia obecny plan zagospodarowania przestrzennego, przyjęty przez Radę Miasta ponad dwie dekady temu. Pomimo to, dla wielu mieszkańców projekt jest nie do zaakceptowania. Wiadomość o planowanej inwestycji, którą mieszańcy poznali pod koniec września, wywołała szok i natychmiastową reakcję sprzeciwu.