Przebudowa ulicy Wallenroda w Lublinie: poszukiwana jest firma do realizacji projektu

Magistrat miasta Lublin ogłosił, że poszukuje wykonawcy do kompleksowej przebudowy ulicy Wallenroda. Zamierza się, że nowe oblicze tej arterii miejskiej ukaże się w 2025 roku.

Planowana inwestycja ma miejsce na osiedlu Mickiewicza, będącego częścią Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Ratusz. O projekcie mówiono już wcześniej, kiedy to zapowiedziano przetarg na przedłużenie ulicy Węglarza na Ponikwodzie. Jak przypomina prezydent miasta Lublin, Krzysztof Żuk, oba te zadania są finansowane ze środków zewnętrznych, dokładnie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace przy ulicy Wallenroda zaczną się od rozebrania istniejących elementów: nawierzchnia jezdni, parkingi, zjazdy oraz chodniki zostaną usunięte. Na ich miejscu powstanie nowa asfaltowa droga o długości 850 metrów. Szerokość tej drogi wyniesie cztery metry na odcinku jednokierunkowym i pięć metrów tam, gdzie ruch będzie możliwy w dwóch kierunkach.

Wzdłuż całej ulicy zobaczymy również nowe chodniki wyłożone kostką brukową. Istniejące miejsca postojowe zostaną zmodernizowane, a do tego dojdzie jeszcze nowe oświetlenie. Przebudowie ulegną także skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny. Ponadto, planowane są prace związane z budową nowej kanalizacji deszczowej oraz przełożeniem istniejącej infrastruktury, która mogłaby kolidować z planowaną rozbudową.