Przemysław Czarnek i Mariusz Kamiński odnoszą sukcesy wyborcze w swoich okręgach

Pan Przemysław Czarnek, który pełni funkcję Ministra Edukacji, oraz pan Mariusz Kamiński, będący na czele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, osiągnęli znaczące zwycięstwa w swoich okręgach wyborczych w województwie lubelskim. Mariusz Kamiński, zasłynął jako „spadochroniarz” – kandydat startujący w okręgu, z którym wcześniej nie miał większego związku.

W okręgu wyborczym skupiającym Lublin, ostatnie wybory były udane dla posłanki KO Marty Wcisło. Pokonała ona Joannę Muchę, która była ministrem sportu w latach 2011-2013 i reprezentuje Polskę 2050. Co ciekawe, cztery lata temu obie panie dostały się do Sejmu z jednej listy.

Z kolei walka o miejsca w Senacie na terenie Lublina zakończyła się sukcesem Jacka Treli, znanego warszawskiego adwokata.

Podczas ostatnich wyborów do Sejmu, terytorium województwa lubelskiego zostało podzielone na dwa okręgi wyborcze, oznaczone numerami 6 i 7. Pierwszy z nich obejmował Lublin oraz powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki i świdnicki, gdzie rozdzielono 15 mandatów.

Zaś drugi okręg – oznaczony numerem 7 – składał się z Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa oraz powiatów: bialskiego, biłgorajskiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, parczewskiego, radzyńskiego, tomaszowskiego, włodawskiego oraz zamojskiego. W tym okręgu do zdobycia było 12 mandatów.