Spotkanie z Małgorzatą Czyńską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie

Pragniemy zaprosić wszystkich do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie na spotkanie autorskie z Małgorzatą Czyńską. Wydarzenie to jest częścią cyklu Biografistki.

Małgorzata Czyńska to wybitna postać na polskim rynku literackim. Jako dziennikarka, pisarka, historyczka sztuki, kuratorka wystaw i biografistka zdobyła uznanie zarówno czytelników, jak i ekspertów. Jest laureatką prestiżowego stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W swojej pracy opublikowała wiele artykułów w czasopiśmie „Wysokie Obcasy” oraz innych magazynach specjalizujących się w tematyce wnętrzarstwa, projektowania i mody.

Bogate portfolio Małgorzaty Czyńskiej obejmuje liczne książki poświęcone znakomitym polskim artystkom XX wieku. Zasłynęła jako autorka książek o Katarzynie Kobro „Kobro. Skok w przestrzeń” (Wydawnictwo Czarne 2015, 2021), która przyniosła jej Górnośląską Nagrodę Literacką „Juliusz”. Jej twórczość obejmuje również książki o Mai Berezowskiej „Berezowska. Nagość dla wszystkich” (Wydawnictwo Czarne 2018) oraz „Łempicka. Tryumf życia” (Wydawnictwo Znak 2020).

W 2020 roku Małgorzata Czyńska rozpoczęła publikację swojej trylogii „Kobiety z obrazów” w Wydawnictwie Marginesy. Kolejne tomy tej serii, „Kobiety z obrazów. Nowe historie” oraz „Kobiety z obrazów. Polki”, ukazały się odpowiednio w 2021 i 2022 roku. W 2022 autorstwa Czyńskiej ukazała się również książka „Witkacy i kobiety. Harem metafizyczny”. Niezmiernie cieszymy się, że najnowsze dzieło pisarki – biografia Edwarda Dwurnika „Dwurnik. Robotnik sztuki” (Wydawnictwo Marginesy 2023) – jest już dostępne dla czytelników.