Zderzenie ciężarówek na obwodnicy Lublina – apel o ostrożność

Zarówno na drogach miejskich, jak i autostradach, awaria pojazdu może stać się przyczyną groźnego wypadku. Tak właśnie zdarzyło się na obwodnicy Lublina, gdzie uszkodzona ciężarówka została uderzona przez nadjeżdżający z tyłu tir. Wskutek kolizji, rozbite fragmenty obu pojazdów rozsypały się po jezdni, a miejsce zdarzenia musiał ominąć kierowca samochodu osobowego marki Hyundai. Nagranie tego zdarzenia zostało opublikowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) jako ostrzeżenie dla innych.

Na wideomateriałach udostępnionych przez GDDKiA widzimy ciężarówkę stojącą przy prawej barierce drogi ekspresowej, którą z impetem uderza jadący z tyłu drugi tir. Za nimi poruszają się samochody osobowe, które muszą manewrować, aby ominąć miejsce kolizji. „Pamiętajmy, by nie zatrzymywać się na drodze ekspresowej. Jeśli Twoje auto uległo awarii, wyjdź szybko za bariery i wezwij pomoc” – czytamy w poście GDDKiA.

Komunikat w tej sprawie wydała również komisarz Anna Kamola, rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. „W wyniku zderzenia obu ciężarówek na drogę wypadły elementy rozbitych pojazdów i część ich wyposażenia. Najechał na nie kierujący samochodem marki Hyundai” – informuje. Na szczęście, mimo spektakularnego zdarzenia, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Wszystkie służby apelują o ostrożność i przypominają o konieczności natychmiastowego opuszczenia pojazdu w przypadku awarii na drodze ekspresowej. Bezpieczeństwo na drodze to priorytet każdego kierowcy.