Bliskie zakończenie prac remontowych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie

Zbliża się koniec modernizacji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, który już prawie w całości został przeniesiony do nowego, ośmiopiętrowego budynku. Ta imponująca struktura składa się z trzech funkcjonalnie połączonych ze sobą segmentów, co tworzy ciekawy kaskadowy układ. Już na etapie planowania zadbano o unikalność wnętrz, gdzie każde piętro ma swój charakterystyczny kolor odpowiadający przypisanym tam jednostkom – wyjaśnia Anna Guzowska, rzeczniczka USK nr 1 w Lublinie.

Stworzenie tak efektownego i funkcjonalnego wnętrza było możliwe dzięki konkursowi dla młodych architektów z Politechniki Lubelskiej, którzy mieli za zadanie zaprojektować przestrzenie szpitalne. Prace te są już na ukończeniu. Na dachu gmachu zaplanowano lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które ma rozpocząć działalność wraz z uruchomieniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Do nowoczesnej bryły prowadzą trzy wejścia: główne od ulicy Staszica, dodatkowe od ulicy Szewskiej oraz trzecie, jeszcze nieczynne, od Alei Solidarności.

W nowym obiekcie brakuje jeszcze jednego oddziału – Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii. Przewiduje się, że przeniesienie tej jednostki nastąpi w najbliższym czasie. W ostatnim kwartale do nowego budynku przeniesiono pozostałe kliniki, takie jak: Chirurgia Ogólna, Gastroenterologiczna i Nowotworów Układu Pokarmowego, Ginekologia Onkologiczna i Ginekologia, Chirurgia Szczękowo-Twarzowa, Traumatologia, Medycyna Ratunkowa oraz Anestezjologia i Intensywna Terapia.