Ekspozycja fotografii młodzieży lubelskiej

Galeria Ratusz stała się miejscem prezentacji wyjątkowej wystawy zdjęć. Ekspozycja składa się z prac fotograficznych, które uwieczniły młodzież z Lublina na tle tego miasta, będącego Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku. Zdjęcia, które można podziwiać na wystawie, są wynikiem konkursu „Młodzi dla Młodych”, gdzie nagrodzono i wyróżniono najbardziej interesujące prace.

Konkurs fotograficzny odbył się jako jedna z inicjatyw związanych z obchodami Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Organizatorzy tego wydarzenia to III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie oraz Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej.

Monika Głazik, rzeczniczka prasowa Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, podkreśla główne cele konkursu. Chodziło o umożliwienie młodym ludziom sprawdzenia swoich umiejętności w dziedzinie fotografii, a także pokazanie wielokulturowego charakteru Lublina. Dodatkowo, celem była promocja Lublina jako Miasta – Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Ekspozycję można zwiedzać do 22 listopada. Wystawa jest dostępna dla odwiedzających od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30.