Młody talent żużlowy Dawid Grzeszczyk dołącza do drużyny Enea Polonia Piła

Ekipa drugoligowa Enea Polonia Piła jest w trakcie finalizowania składu na nadchodzący sezon, mimo zakończonego już okresu transferowego. W piątek, zarząd klubu ogłosił nabytek nowego zawodnika do swojego zespołu.

Do chwili obecnej, drużyna Enea Polonii Piła składała się jedynie z pięciu graczy, brakującym elementem byli młodzi zawodnicy. Obecnie, klub rozpoczął formowanie grupy juniorów. Pierwszym graczem poniżej 21 roku życia, który dołączył do zespołu z Piły jest Dawid Grzeszczyk.

Dawid jest wychowankiem Platinum Motoru Lublin i na początku obecnego sezonu uzyskał licencję. Jako że dopiero 28 listopada osiągnie pełnoletność, nie mógł brać udziału w rozgrywkach U-24 Ekstraligi. Jego ścieżka kariery prowadziła przez DMPJ oraz inne zawody dla juniorów.

W Lublinie Grzeszczyk jest postrzegany jako duży talent. W przeszłości odnosił sukcesy w kategorii 250cc.

Jako prawie 16-letni zawodnik, Dawid zapowiedział swoje pojawienie się w następnym sezonie za pośrednictwem mediów społecznościowych, zwracając się do kibiców Polonii Piła: „Witam wszystkich kibiców Polonii Piła. Do zobaczenia w następnym sezonie. Trzymajcie za mnie kciuki”.