Proces obywatela Zimbabwe oskarżonego o próbę zabójstwa partnerki w Lublinie

Zaczęła się procedura sądowa w Sądzie Okręgowym w Lublinie, którego głównym punktem jest proces przeciwko Thasibo S. – obywatelowi Zimbabwe. Mężczyzna ten jest oskarżony o nieudaną próbę zamordowania swojej towarzyszki życia. Dramatyczne wydarzenie miało miejsce 11 listopada 2022 roku, w pomieszczeniach mieszkalnych zlokalizowanych przy ulicy Narutowicza w Lublinie.

W momencie rozpoczęcia postępowania, Piotr Obara – prokurator z Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, przedstawił zarzuty stawiane przeciwko 27-letniemu Thasibo S. Zgodnie z oskarżeniem, mężczyzna ten podejmował próby odebrania życia niewinnej ofierze, działał ”z zamiarem ewentualnym”.

Prokurator Obara wyjaśnił, że mężczyzna uniemożliwił swojej partnerce opuszczenie mieszkania, wielokrotnie ją uderzył pięścią po całym ciele i następnie zaatakował ją szklaną butelką, raniąc ją w okolicy potylicy.

Obara dodał również, że oskarżony po incydencie zamknął drzwi mieszkania, schował klucz oraz groził ofierze nożem, który trzymał w wysuniętej ręce, z zamiarem pozbawienia jej życia.

Zakończył swoje wystąpienie, mówiąc: „Zamierzonego celu nie osiągnął ze względu na postawę oskarżonej, która w obawie o własne życie wyskoczyła przez okno z drugiego piętra”. Upadek z takiej wysokości był przyczyną poważnych obrażeń kobiety.