Zamknięcie Urzędu Miasta Lublin dla klientów z powodu święta Niepodległości

Decyzją władz miejskich, Urząd Miasta Lublin nie będzie otwarty dla petentów. Przerwa w działalności jest spowodowana tym, że urzędnicy skorzystają z dnia wolnego, który przysługuje im za 11 listopada.

10 listopada Urząd Miasta Lublin nie będzie obsługiwał klientów. W tym dniu, jedynie pracownik zajmujący się sprawami rejestracji zgonów (mieści się na II piętrze, w pokoju 289) w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Spokojnej 2 będzie dostępny dla obywateli od godziny 8:00 do 15:00.

Narodowe Święto Niepodległości, które obchodzimy co roku 11 listopada, w tym roku przypada na sobotę. Zgodnie z regulacjami zawartymi w Kodeksie pracy, dodatkowy dzień wolny za święto obchodzone w sobotę musi zostać wykorzystany w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym to święto wystąpiło. Justyna Góźdź, reprezentująca biuro prasowe Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, informuje, że w Urzędzie Miasta Lublin obowiązuje jednomiesięczny okres rozliczeniowy, dlatego dodatkowy dzień wolny za 11 listopada zostanie wykorzystany w listopadzie.

Zgodnie z Zarządzeniem wydanym 21 listopada 2022 r., 10 listopada jest dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędu.