42-letni Wojciech G. otrzymuje trzyletnią karę więzienia za atak na ratownika medycznego

Sąd Okręgowy w Lublinie orzekł w piątek wyrok więzienia na okres trzech lat dla 42-letniego Wojciecha G. Mężczyzna ten był oskarżony o przemoc wobec ratownika medycznego, dokonaną poprzez próbę ataku nożem w oddziale ratunkowym. Wyrok ten nie jest jeszcze prawomocny.

Wszystko rozegrało się 27 czerwca bieżącego roku na terenie oddziału ratunkowego szpitala zlokalizowanego przy alei Kraśnickiej w Lublinie. Wojciech G., będący pacjentem tego oddziału, zaczął wykazywać niepokojące objawy agresji wobec personelu karetki pogotowia, która go tam przewiozła. Jego zachowanie szybko przerodziło się w niewłaściwe działania, takie jak plucie, obraźliwe słowa i groźby skierowane do personelu. Sytuacja zaostrzyła się, gdy mężczyzna ten postanowił użyć noża do ataku na jednego z ratowników medycznych.

Sąd Okręgowy w Lublinie, po analizie całej sytuacji, uznał 42-letniego Wojciecha G. za winnego zarzucanych mu czynów. Mężczyzna ten został skazany za napaść na funkcjonariusza publicznego, próbę spowodowania obrażeń o średniej ciężkości, grożenie karą oraz napaść na nietykalność cielesną funkcjonariusza. W konsekwencji, sąd wymierzył Wojciechowi G. łączną karę trzech lat więzienia.

Podczas uzasadniania wyroku, sędzia Artur Majsak podkreślił, że zgromadzone dowody jednoznacznie potwierdziły, że omawiane zdarzenie miało miejsce. Zaznaczył również konieczność zmienienia kwalifikacji jednego z zarzucanych Wojciechowi G. czynów.