59-latek na ławie oskarżonych za znęcanie się nad żoną

Policjanci zatrzymali mężczyznę w wieku 59 lat, oskarżonego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją małżonką pod wpływem alkoholu. Tymczasowo osadzono go w areszcie, a teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Interwencję rozpoczęła informacja o domowej awanturze, która dotarła do policji. Zdarzenie miało miejsce w jednym z mieszkań na obszarze gminy Hańsk.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali nietrzeźwego 59-letniego mężczyznę, który bez wyraźnej przyczyny wszczął konflikt z żoną, 57-latką.

Dalsze działania policji pozwoliły ustalić, że od wiosny tego roku, mężczyzna systematycznie stosuje przemoc zarówno psychiczną, jak i fizyczną wobec swojej partnerki. W trakcie częstych awantur obrażał ją, upokarzał i krytykował. Kiedy znajdował się pod wpływem alkoholu, bił swoją żonę rękami, kopał, szarpał i popychał. Policjanci ustalili również, że w dniu interwencji mężczyzna próbował uderzyć swoją małżonkę oraz groził jej śmiercią – relacjonuje aspirant sztabowa Kinga Zamojska-Prystupa.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty związane z znęcaniem się nad żoną. Sąd zdecydował o nałożeniu na 59-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Jak informuje Zamojska-Prystupa, skutkiem tej decyzji jest to, że sprawca przemocy domowej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.