Adventus: Druga edycja Festiwalu Wokalnego w Lublinie

Początek drugiej odsłony Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego o nazwie Adventus nastąpi już w najbliższą sobotę, 9 grudnia. Przygotowano dla uczestników cztery koncerty, spacer z przewodnikiem oraz możliwość wspólnego śpiewania kolęd przy szopce. Festiwal ten jest wydarzeniem skoncentrowanym na muzyce chóralnej, reprezentującej różne tradycje religijne.

Organizatorzy festiwalu informują, że program będzie bogaty i urozmaicony. Na scenie zobaczymy zarówno zespoły, jak i solistów. Oprócz koncertów adwentowych, publiczność będzie mogła skorzystać z warsztatów wokalnych, animacji szopki bożonarodzeniowej, opowieści o lubelskich zabytkach sakralnych, specjalnie przygotowanych wykładach oraz spotkań z artystami.

Pierwszy koncert odbywa się już w nadchodzącą sobotę w archikatedrze. Na scenie zobaczymy Chór Młodzieżowy Miasta Lublin pod dyrekcją Karoliny Filipczak – Sulimy. Następnego dnia, w Bazylice OO. Dominikanów, usłyszymy trio składające się z Agaty Zubiel, Andrzeja Bauera i Cezarego Duchnowskiego, które przedstawi unikalną aranżację „Śpiewników” Moniuszki z elementami współczesnej, elektronicznej muzyki.

Drugą część festiwalu, przypadającą na weekend 16-17 grudnia, otworzą „Pieśni Przejścia” (ludowe pieśni żałobne i obrzędowe). Wystąpią Paweł Grochocki, Paweł Odorowicz i Olga Kozieł w Kościele Św. Piotra Apostoła. Ostatni koncert planowany jest na 17 grudnia w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Na scenie pojawi się Chór Akademicki Politechniki Lubelskiej pod kierownictwem prof. Elżbiety Krzemińskiej.