Energylandia – najlepsze miejsce na szkolną wycieczkę

Choć za oknami zima, to czas już myśleć o wiosennych wycieczkach szkolnych. To najlepszy czas na rezerwację, który daje też możliwość swobodnego wyboru terminów. Im później, tym mniej miejsc noclegowych, autokarów, a także biletów wstępu do niektórych obiektów. Na szczęście nie dotyczy to Energylandii, gdzie rezerwacja wstępu nie jest konieczna. A uczniowie uwielbiają to miejsce, bo można się tu doskonale bawić i w bezpieczny sposób skorzystać z solidnej dawki podnoszącego adrenalinę szaleństwa.

Grupy szkolne – wyjątkowy Gość Energylandii

W Parku Rozrywki Energylandia wycieczki szkolne to specjalni Goście. Przygotowano dla nich wyjątkowe wejściówki w cenach różniących się zależnie od wieku uczniów. W ramach biletu każdemu przysługuje porcja frytek oraz napój do odbioru we wskazanych punkach na terenie całego Parku, a poza tym uprawnia on do korzystania ze wszystkich atrakcji i pokazów, w tym tych edukacyjnych w całym Parku, oczywiście zgodnie z przepisami bezpieczeństwa dotyczącymi limitów wieku i wzrostu do wejścia na poszczególne atrakcje, szczególnie te ekstremalne.

Na wycieczkę do Energylandii mogą jechać zarówno młodsze dzieci, jak i młodzież. Park ma tak rozbudowaną ofertę, że znajdują się tu zarówno atrakcje odpowiednie dla uczniów pierwszych klas podstawówki, jak i dla licealistów. Dla najmłodszych przygotowano aż dwie specjalne strefy Bajkolandię i Strefę Familijną, a także liczne atrakcje np. w Strefie Aqualantis. Z kolei młodzież może spróbować zmierzyć się z prędkością i przeciążeniami na roller coasterach w Strefie Ekstremalnej, na wooden roller coasterze Zadra w Strefie Smoczy Gród czy na roller coasterze Abyssus w Strefie Aqualantis.

Przy nieskrępowanej zabawie i odrobinie szaleństwa, jaką mają w sobie wizyty w Energylandii, zawsze na pierwszym miejscu jest jednak bezpieczeństwo. Tu nie ma kompromisów. Rygorystyczne kontrole wszystkich urządzeń, szkolenia dla pracowników, przestrzeganie przepisów dotyczących możliwości korzystania z atrakcji przekładają się na to, że uczniowie mogą czuć się tu w pełni bezpieczni.

Wycieczka do Energylandii – noclegi w Zatorze

Ponieważ Energylandia jest największym i wciąż powiększającym się Parkiem Rozrywki w Polsce, wizyta w niej nie może być krótka. Ogromny teren, ponad 120 atrakcji i mnóstwo sposobów spędzania czasu. Godziny mijają tu niezauważenie. Choć godziny otwarcia (https://westerncamp.pl/energylandia-godziny-otwarcia-czy-warto-jechac-na-caly-dzien/) są długie, to wkomponowanie pobytu w całą wycieczkę, tak by w pełni skorzystać ze wszystkich atrakcji, często wymaga znalezienia noclegu w pobliżu.

Na szczęście tuż obok znajduje się doskonale przygotowany do przyjmowania grup kompleks Western Camp. Nocleg w klimacie Dzikiego Zachodu w Domku Szeryfa, Wozie Kowbojskim, Indiańskim Tipi, a od 2024 także w domku na wodzie, to dodatkowa atrakcja, która urozmaici pobyt. To doskonałe miejsce dla grup szkolnych ze względu na możliwość swobodnego poruszania się po całym kompleksie, terenach rekreacyjnych i boiskach oraz miejscach ogniskowych. Wszystko to pozwala organizować czas dzieciom i młodzieży po przyjeździe na nocleg, aby uniknąć wieczornej nudy. A do bram Energylandii jest stąd tylko kilka minut!