Jacek Czerniak z Nowej Lewicy zostanie wiceministrem rolnictwa: potwierdzenie informacji z różnych źródeł

Jacek Czerniak, reprezentujący Lublin w parlamencie jako poseł Nowej Lewicy oraz przewodzący partii na terenie regionu, ma obejmować stanowisko wiceministra rolnictwa. Oficjalne ogłoszenie nominacji ma nastąpić na początku nadchodzącego tygodnia.

Awans posła Czerniaka do rangi wiceministra został potwierdzony przez nas z trzech różnych i nie powiązanych ze sobą źródeł. Jako poseł Nowej Lewicy, Czerniak będzie jednym z trzech zastępców szefa resortu rolnictwa, Czesława Siekierskiego – jednej z najbardziej charakterystycznych postaci PSL. Siekierski, pochodzący z Kielc, jest posłem i eurodeputowanym Ludowych Stronnictwa Ludowego, łącznie przez osiem kadencji. W swojej karierze politycznej miał już styczność z Ministerstwem Rolnictwa – w okresie 2001-2003, podczas rządu Leszka Millera, pełnił tam funkcję wiceministra.

Warto też przypomnieć, że do grona ministrów ma dołączyć także kolejna osoba z Lubelszczyzny – lider lokalnych struktur PSL i wiceprezes partii na szczeblu krajowym, Krzysztof Hetman. Jego plany obejmują objęcie resortu rozwoju i technologii. Oficjalne ogłoszenie składu rządu przewidziane jest na najbliższy poniedziałek, 11 grudnia.